On-line ответы

Вы можете бесплатно спросить специалиста по квартирным вопросам

Заглавие вопроса (не более 80 симв.)

Описание (не менее 100 симв.)

Ваше имя

Защита:   Спросить

Нас спрашивали:

Смотреть все вопросы...

Кредит на квартиру при розлученні - хто повертає

Якщо хтось із подружжя бере кредит і купує квартиру, то яким образом можна зв'язати саме ці гроші, а не які інші з покупкою квартири.

Автор вопроса: Вікторія
Вопрос задан: 2751 д. назад
Ответ:

За законом право застави зберігається при зміні власника закладеного майна. Тому при розділі, продажі, даруванні та ін. добровільній зміні власника закладеного майна досить дістати згоду заставоутримувача на відчуження, а при примусовому відчуженні (за рішенням суду) і згоди не потрібно (але право застави зберігається). І погашення кредиту в таких випадках необов'язково. І непогано б ще розуміти, що розлучення й розділ майна дві абсолютно різні й незв'язані одна з іншої процедури. Можна розвестися, а майно не ділити, а можна й навпаки: навіть перебуваючи в шлюбі розділити між собою все спільне майно.

При розділі майна при розлученні ділиться як майно так і борги. Так що борг по кредиту на квартиру теж ділиться.

Особисте майно - це тільки особисті речі (типу одяг), майно придбане до шлюбу, і те, що подаровано чоловікові або дружині (на подарунок повинен бути нотаріально завірений докумет). Все інше вважається спільно нажитим, якщо немає шлюбного договору. Розділ квартири або за домовленістю (засвідчується нотаріусом) або по суду. Строк позовної давності по розділі майна - 3 роки. Діти, якщо не вписані в купчу або інший документ, що засвідчує право власності як власників, права власності не мають і при розділі майна практично не враховуються (тобто суд може врахувати з ким залишаються діти, але це малоймовірно, хіба відмова від аліментів). Прописка ролі не грає.

Комментарии:

Максим говорит:

Квартира - спільно нажите майно, а кредит - спільний борг. Кредит береться, щоб погашати його із зарплати або інших доходів. Практично всі доходи вважаються спільно нажитими, крім подарованих. Доведете, що вам подарували суму й Ви на неї купили квартиру - буде Ваша.

Добавить комментарий:

Можете представиться: Стили текста: Кнопка добавить:
Текст Вашего комментария:
 

Добавить объявление


 

Объявления

Смотреть все объявления...

Это один из вопросов, заданных пользователем нашего сайта. Если у Вас есть свои вопросы, на которые Вы не смогли пока что найти ответа, Вы можете спокойно задать их нашим специалистам в области недвижимости Украины, юридической, финансовой, экономический или политической сферы.